تشکیل دادگاه ویژه مداحان مانع از بروز برخی تخلفات خواهد شد

“سیدعلی شاه‌صاحبی” در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به برخی اخبار مبنی بر پیشنهاد تشکیل دادگاه ویژه مداحان، گفت: تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی به تخلفات مداحان امری مطلوب است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: با توجه به نگاه تخصصی دستگاه قضا نسبت به تخلفات صاحبان مشاغل مختلفی چون پزشکان، مهندسان، کارکنان نیروهای مسلح و…. تشکیل دادگاه مداحان نیز می‌تواند با دید تخصصی تر به تخلفات مداحان نیز رسیدگی کند.

شاه‌صاحبی خاطرنشان کرد: تاسیس شعب خاص برای رسیدگی به تخلفات مداحان امری مطلوب است اما بهتر است به جای اختصاص دادن دادگاه ویژه جهت رسیدگی به جرائم مداحان، تدابیری جهت نظارت هر چه بیشتر در پذیرش و نحوه فعالیت این قشر که با اعتقاد مردم سروکار دارند و به عنوان الگوی مذهبی جامعه شناخته می‌شوند در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط

یک نظر! نظرات

  1. کاوه آهنگر می‌گه:

    دادگاه ویزه مداحان، دادگاه ویزه روحانیت، دادگاه ویزه….!
    اگر واقعا ما ادعای حکومت اسلامی و عدالت را داریم چرا باید بین این افراد و سایر اقشار عادی جامعه فرق باشد. مگر نه اینکه حضرت علی (ع) خلیفه مسلمین همانند یک فرد عادی با شکایت یک یهودی در محکمه اسلامی همانند سایر افراد حاضر شد؟ مگر نه اینکه ملاک تمایز افراد در جامعه اسلامی تقوا و پرهیزگاری است نه پوشیدن لباس خاص و یا داشتن شغل خاص؟
    من حقوقدان نیستم اما ایجاد دادگاههای خاص برای افراد و شغلهای خاص به لحاظ روانی و اجتماعی به روح عدالتخواهی اسلامی ضربه شدیدی خواهد زد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.