نمونه متن وکالتنامه یا وکالت طلاق مرد به زن

* نکته مهم :  نظر به اینکه متن حاضر بصورت کلی و پیش فرض تنظیم شده ، لذا قبل از استفاده توصیه می شود با توجه به نیاز و شرایط مختص خود  مشاوره دقیقتری با اینجانب بعمل آورید . (علی الخصوص اشخاص مقیم در خارج از کشور )

موکل :  آقای         فرزند         شماره شناسنامه       صادره از          متولد           بشماره ملی               ساکن 

وکیل : خانم        فرزند           شماره شناسنامه       صادره از       متولد           بشماره ملی              ساکن

مورد وکالت :  تمامی اختیارات راجع به امر دادرسی در هر یک از مراجع قضائی و محاکم عمومی و خانواده و دیگر مراجع صالحه و ذیربط و تقدیم دادخواست و انتخاب و انعقاد قرارداد وکالت با هر یک از وکلای دادگستری و مطلقه نمودن خانم … (وکیل) از قید زوجیت موکل و یا صدور حکم طلاق فی مابین آنان به هر قسم از طلاق  اعم از بائن ، رجعی ، خلع یا مبارات با هر شرط و قرار و قبول بذل عین مهریه یا معادل یا کمتر و یا بیشتر از آن و با هر شرط ضمن العقد ، تعیین تکلیف حضانت و ملاقات و نفقه فرزند یا فرزندان مشترک اعم از قبول یا رد سرپرستی ، معرفی و انتخاب داور و قبول یا رد نظریه داوری ، حق اعتراض به رای ، تجدیدنظر و فرجام خواهی و حق اسقاط آنها ، استرداد دعوی یا دادخواست و حضور در هر یک از دفاتر رسمی ثبت طلاق و اجرای صیغه شرعی طلاق و امضاء ذیل و ظهر کلیه اوراق و اسناد و دفاتر مربوطه و ثبت طلاق در شناسنامه موکل و همچنین انجام سایر تشریفات لازم و قانونی با اختیارات کامل به نحوی که در هیچ از مراحل نیازی به حضور و امضاء مجدد موکل نباشد .

حدود اختیارات : وکیل مرقوم با حق توکیل بغیر جزا”و یا کلا”و لوکرارا” و مع الواسطه در عزل و نصب وکلای انتخابی در انجام دادن تمامی تشریفات قانونی مورد وکالت از طرف موکل اختیارتام داشته و امضاء و اقدامات نامبرده به منزله امضاء و اقدام موکل نافذ و معتبر است و موکل ضمن عقد خارج لازم حق عزل و ضم وکیل و انجام هرگونه عمل مغایر با مفاد این سند را تا انجام کامل مورد وکالت از خود سلب و ساقط نمود .

مطالب مرتبط

۱۸ نظر! نظرات

 1. سلام سایت بسیار جالب و پر محتوایی دارید . باعث افتخار بندس که از وبلاگ من هم دیدن بفرمایید و در صورت تمایل ضمن اعلام اجازه برای لینک شدن وبلاگتون وبلاگ من رو هم با اسم حقوق۸۸ لینک بفرمایید
  با سپاس

 2. mahsa می‌گه:

  سلام
  آیا مرد می تواند وکالت طلاق را به یکی از بستگان زن بدهد؟
  مثلا مادر زن.
  و اینکه آیا می توان در وکالت نامه طلاق ذکر کرد که در صور فوت مادر زن این وکالت به خود زن منتقل می شود؟

  • کاظمی می‌گه:

   با سلام خدمت شما
   دفتر اسناد رسمی ۶ شهرقدس با آگاهی دادن به موکل (زوج) و درصورت در خواست موکل اقدام به تنظیم سند وکالت طلاق و حضانت فرزند و حق ازدواج فرزند مشترک دختر و حق خروج از کشور می نماید. مرد می تواند این وکالت را به یکی از بستگان نیزبدهد.

 3. علی می‌گه:

  با سلام
  من مقیم خارج از کشور بودم سال ۸۸ وکالتی به همسرم دادم برای طلاق ولی در اون سال مشکلات حل شد امسال بدون اطلاع من رفته طلاق گرفته و مهریه را هم به اجرا گذاشته بعد از ۶ ماه به من زنگ زده که من طلاق گرفتم برو ثبت کن. نه از دادگاه و نه از دفترخانه با من تماس نگرفتن در صورتی که من در ایران بودم. چه راهی پیشنهاد میکنید. البته من ۲ ماه بعد از تاریخ ثبت طلاقی که میگه من وکالت رو در ایران باطل کردم. احساس میکنم با ترفندی دفترخانه طلاق را ثبت کرده بعد از ابطال وکالت ولی در دفاتر قبل از ابطال نشان داده شده است.

 4. سید علی می‌گه:

  خاک پاتم استاد

 5. خاتون می‌گه:

  سلام
  در صورتی که زن اجازه ثبتی به مرد بدهد همسری دیگر اختیار کند سپس با توافق این اختیار از مرد سلب شود
  زن با یک نوشته و سند عادی چگونه میتواند اعتبار سند رسمی را ساقط کند؟
  در سند عادی چه چیزی ذکر شود؟

 6. m می‌گه:

  زن وقتی متوجه شود که دیگر نمیتواند با همسر خود بماند میتواند بدون هیچی به خانه ی پدریش برود و بعد اقدام به تلاق کند؟ از نظر قانون مشکلی پیش نمی اید؟

 7. شریفی می‌گه:

  ایا اگر این وکالت نامه بصورت دستی از همسر گرفته شود باامضا واثر انگشت اعتبار دارد وقابل استفاده وطرح دردادگاه ونهایتاگرفتن طلاق هست

 8. رامین می‌گه:

  با سلام و تشکر از زحمات شما استاد عزیز…
  با سپاس فراوان

 9. فاطمه می‌گه:

  با سلام و تشکر از زحمات شما برای آگاهی رسانی

  می خواستم بدانم مثلا من قرار است در روز ۱۷ فروردین به محضر برای عقد بروم. اگر در همان روز ولی قبل از انجام عقد به دفتر خانه برای گرفتن وکالت در طلاق بروم امکان پذیر است؟ و ایا ان وکالتنامه ای که قبل ار انجام عقد داده شده(اما در همان روزی که قرار است عقد انجام شود. مثلا صبح وکالت در طلاق را بگیرم و عصر همان روز عقد کنم) است اعتبارو ضمانت اجرایی دارد؟

 10. مرضیه می‌گه:

  با سلام وخسته نباشی بر حقوق دانان عزیز و شریف.
  چند سوال دارم اگه زحمتی نیس جوابشو بزارید واسم.
  ۱ـمن حق وکیل گرفتن یا عزل وکیل از شوهرم دارم وی وکالت تام،فقط حق طلاق داخل وکالت نامه ها قید نکردن.
  من متونم با گرفتن وکیل از طرف شوهرم برای طلاق اقدام کنم؟؟؟؟؟؟/
  یعنی وکلا میتونن همچین کاری بکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟
  یا ی ادم معمولی هم میتونه وکیل شوهرم بشه یا حتما باید حق وکالت داشته باشه؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه زودتر جواب بگذارید.

 11. مهری می‌گه:

  با سلام آیا راهى وجود دارد که فقط زن حق طلاق داشته باشد و این حق از مرد سلب شود ؟

 12. نوشین می‌گه:

  سلام من وکالت تام از همسرم به صورت محضرى گرفتم..که خارج لازم هم هست مى خواستم بدونم که اگر درحال حاضر نخوام اقدامى براى طلاق کنم..این وکالت مدت دار هست یعنى امکان داره باطل بشه؟؟ ودیگر اینکه باتوجه به اینکه یک دختر پنج ساله دارم با این وکالت مى تونم حضانت دائم دخترم رو هم خودم به عهده بگیرم یا شامل این وکالت نامه نمیشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 13. یگانه می‌گه:

  با سلام
  برای گرفتن حق طلاق چه کارهایی و چه متن هایی باید انجام داد و نوشت و اینکه طرف مقابل اعتیاد داشته و دخالت بیش از اندازه خانوادش و اینکه استقلال مالی و فکری و … از خودش نداره و مسکن مورد تایید و در شأن اینجانب نداره و باید تهییه کنه
  من تابه حال از این کار های حقی و حقوقی و … انجام ندادم و اصلن تجربه ندارم
  و همسرم و خانوادش خیلی کله گنده ان و میتونن همه کار بکنن تا کلاه سرمون بزارن
  متن محکم و بدون اینکه تبصره پیش بیاد رو لازم دارم و اینکه متاسفانه کسی هم نیس که از لحاظ این جور متن ها کمکم کنه و تو سایت هاهم گشتم خیلی از کلمات رو متوجه نمیشم ،ممنون میشم کمکم کنید

 14. مهرداد می‌گه:

  سلام وعرض ادب اگر وقت داشتید به سوالات دوستان جواب بدید .که افراد جوابها رو ببینند .چون سوالهای بسیار زیبا وموشکافانه ای پرسیدنن.ممنونم.

 15. معصومه می‌گه:

  با سلام و احترام،
  درخصوص وکالت طلاق ،نامزد بنده به دلیل سابقه طلاق، در امضای متن وکالت قبل از عقد محضری یکم تعلل می کنه. من صرفا جهت داشتن و دچار مشکل نشدن می خوام. می تونن با شما تماس داشته باشن و راهنماییشون بفرمایید؟ ممنون میشم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.